Prof. Włodzimierz Bernacki O naprawę rzeczypospolitej

Włodzimierz Bernacki
politolog, Uniwersytet Jagielloński

Dziękuję za tak ogromny kredyt zaufania, jakim obdarzyliście mnie Państwo podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Chcę być z Państwem w stałym kontakcie, dlatego proszę śmiało pisać i dzwonić do moich biur poselskich, abym mógł podejmować interwencje.

Newsletter:

Dopisz się do newslettera

To ważne gdzie wojna się zaczęła

29 sierpnia 2012

Pierwszy dzień września jest dla Polaków dniem szczególnym. Jest to dzień, w którym po przerwie wakacyjnej posyłamy swe dzieci do szkoły. Jest to także dzień zadumy nad początkiem wojny jakiej nigdy wcześniej nie było w dziejach Polski i ludzkości. Wojny, która przyoblekła się w postać fanatycznej eksterminacji narodów dokonywanej przez wyspecjalizowane struktury państwa totalitarnego: niemieckiego i sowieckiego.
O tej rocznicy musimy pamiętać przede wszystkim ze względu na tych, którzy w tamtym czasie, na Ołtarzu Ojczyzny złożyli najwyższą ofiarę walcząc i umierając z bronią w ręku. Pamiętać musimy także o tych, którzy zostali zamordowani w katowaniach gestapo i NKWD. Ze względu na nich wszystkich spotkajmy się 1 września 2012 roku w Tarnowie przy ul. Urszulańskiej 18, przy budynku, w którym niegdyś znajdowało się gestapo. Oddajmy cześć wszystkim poległym. Pomódlmy się za ich dusze w czasie mszy św. w Kościele Filipinów (1 X godz. 19.00).

POSEŁ NA SEJM RP PROF. WŁODZIMIERZ BERNACKI


Zobacz również