Prof. Włodzimierz Bernacki O naprawę rzeczypospolitej

Włodzimierz Bernacki
politolog, Uniwersytet Jagielloński

Dziękuję za tak ogromny kredyt zaufania, jakim obdarzyliście mnie Państwo podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Chcę być z Państwem w stałym kontakcie, dlatego proszę śmiało pisać i dzwonić do moich biur poselskich, abym mógł podejmować interwencje.

Newsletter:

Dopisz się do newslettera

W Krakowie zainaugurowano ruch im. L. Kaczyńskiego

25 czerwca 2011

Ponad sto osób przyszło w niedzielę w Krakowie na spotkanie inaugurujące tworzenie małopolskich struktur Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W trakcie spotkania rozdawano deklaracje ideowe ruchu i ankiety dla członków.

Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego powołano 10 kwietnia 2011 roku w Warszawie w 1. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Na początku maja powołano koordynatorów regionalnych oraz komisje, których zadaniem będzie przygotowanie jesiennego kongresu Ruchu. W Małopolsce koordynatorem ruchu jest Włodzimierz Bernacki.

Podczas spotkania w Krakowie poinformowano, że trwają prace nad formułą prawną ruchu, który nie jest partią polityczną, ale może być dla chętnych drogą do polityki.

Jak podkreślił szef gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego Maciej Łopiński, przedstawiany jako lider Ruchu, "Ruch jest otwarty zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla stowarzyszeń, organizacji i środowisk, które powstały po 10 kwietnia 2010 roku dla upamiętnienia ofiar katastrofy lub upowszechnienia spuścizny po Lechu Kaczyńskim".

- Co jest jedynym ograniczeniem? W deklaracji ideowej są dwa bardzo ważne punkty. Punkt pierwszy - że patronem naszego ruchu jest prezydent RP Lech Kaczyński; i punkt drugi - że depozytariuszem spuścizny po sp. prezydencie jest jego brat Jarosław Kaczyński. To są te dwa punkty, co do których wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w tym ruchu powinni się zgodzić - powiedział zebranym Łopiński.

O aktywność uczestników ruchu apelował członek komisji organizacyjnej Ruchu, minister w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego Andrzej Duda. Poinformował także, że trwają prace nad formułą prawną ruchu, która mogłaby połączyć działanie zarówno osób indywidualnych, jak i sformalizowanych organizacji i stowarzyszeń a także środowisk nieformalnych. Prosił chętnych o zgłaszanie się za pośrednictwem utworzonej strony internetowej: www.lechkaczynski.pl.

W ankiecie rozdawanej zainteresowanym udziałem w Ruchu znalazły się m.in. pytania: "jakiego rodzaju wsparcia oczekujesz od Ruchu" i "jakiej pomocy w ramach Ruchu jesteś w stanie udzielić innym". (PAP)

źródło: tvp.pl

Zobacz również