Prof. Włodzimierz Bernacki O naprawę rzeczypospolitej

Włodzimierz Bernacki
politolog, Uniwersytet Jagielloński

Dziękuję za tak ogromny kredyt zaufania, jakim obdarzyliście mnie Państwo podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Chcę być z Państwem w stałym kontakcie, dlatego proszę śmiało pisać i dzwonić do moich biur poselskich, abym mógł podejmować interwencje.

Newsletter:

Dopisz się do newslettera

Obchody w Łapanowie

01 kwietnia 2019

 31 marca, w 73. rocznicę ataku oddziału antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, dowodzonego przez kpt. Jana Dubaniowskiego „Salwę”, na konwój samochodów przewożących funkcjonariuszy UB i MO oraz działaczy partyjnych, w Łapanowie odbyły się okolicznościowe uroczystości.
Rozpoczęły się od pokazu filmu dokumentalnego w reżyserii Krzysztofa Brożka „Salwa i salwowcy”, w którym wystąpili żyjący członkowie oddziału oraz rodziny „salwowców”. Następnie w kościele pw. Redemptor Hominis odbyła się koncelebrowana Msza św. za spokój duszy poległych członków oddziału, a po jej zakończeniu kilkadziesiąt osób przeszło do miejsca zasadzki, w miejsce zwane „Pod Grabowcem”. Przy pomniku przemawiał poseł na Sejm RP Włodzimierz Bernacki oraz dr hab. 

Zobacz również