Prof. Włodzimierz Bernacki O naprawę rzeczypospolitej

Włodzimierz Bernacki
politolog, Uniwersytet Jagielloński

Dziękuję za tak ogromny kredyt zaufania, jakim obdarzyliście mnie Państwo podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Chcę być z Państwem w stałym kontakcie, dlatego proszę śmiało pisać i dzwonić do moich biur poselskich, abym mógł podejmować interwencje.

Newsletter:

Dopisz się do newslettera

145. Rocznica urodzin Wincentego Witosa

21 stycznia 2019

Uroczystości 145. rocznicy urodzin Wincentego Witosa rozpoczęły się Mszą świętą pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, w której uczestniczył m.in. premier Mateusz Morawiecki, parlamentarzyści.  Po nabożeństwie zostały złożone kwiaty na grobie Wincentego Witosa znajdującym się na pobliskim cmentarzu.

Podczas przemówienia premier nawiązując do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wskazywał, że „przez recydywistę, szaleńca, człowieka chorego (…) zginął prezydent Gdańska, człowiek będący na służbie”. Zginął podczas wydarzenia, które miało łączyć w dzieleniu się dobrem. Stało się wielkie zło, ale spróbujmy przekuć je w dobro. Niech to, co się stało będzie momentem przełomuruchu ludowego, zorganizowała NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Zaapelował jednocześnie do „wszystkich polityków, do liderów opinii, do ludzi mediów i ludzi kultury - uczyńmy nasze życie publiczne lepszym, a debatę publiczną uczyńmy spokojniejszą, mądrzejszą i pełną należytego szacunku do siebie nawzajem”.

Po przemówieniu premiera, odbyła się prelekcja pt. „Wincenty Witos jako Ojciec Niepodległości” , którą wygłosił poseł prof. Włodzimierz Bernacki. "Był człowiekiem, który nie upominał się o apanaże i stanowiska. Służył swojej rodzinie, swojej małej ojczyźnie, służył Rzeczpospolitej Polskiej” - powiedział podczas swojej krótkiej prelekcji poseł Włodzimierz Bernacki.


Zobacz również