Prof. Włodzimierz Bernacki O naprawę rzeczypospolitej

Włodzimierz Bernacki
politolog, Uniwersytet Jagielloński

Dziękuję za tak ogromny kredyt zaufania, jakim obdarzyliście mnie Państwo podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Chcę być z Państwem w stałym kontakcie, dlatego proszę śmiało pisać i dzwonić do moich biur poselskich, abym mógł podejmować interwencje.

Newsletter:

Dopisz się do newslettera

Pełna jawność!

19 września 2019

Projekt noweli dot. ujawniania majątku rodzin m.in. polityków, to bardzo dobry instrument do weryfikowania wszystkich niepokojących zjawisk mówił w Sejmie Włodzimierz Bernacki.
      Podczas środowej debaty poseł PiS Włodzimierz Bernacki poinformował, że jego klub zagłosuje za uchwaleniem nowelizacji. Oceniał przy tym, że projektowane przepisy są „zadośćuczynieniem” wobec monitów i sugestii formułowanych przez GRECO (Grupę Państw Przeciwko Korupcji, organ Rady Europy powołany w 1999 r. - PAP).

Mam przed sobą wnioski, które były kierowane od komisji regulaminowej przez pana marszałka Sejmu, a dotyczyły postępowań, które skierowane były przeciwko szefowi klubu PO-KO Sławomirowi Neumannowi czy też drugi wniosek w odniesieniu do posła Stanisława Gawłowskiego - tak w jednym, jak i drugim przypadku wydaje się, że wprowadzenie tego rodzaju rozwiązania formalno-prawnego uniemożliwiłoby czy utrudniłoby takie niecne postępki, o które oskarżani są właśnie ci dwaj parlamentarzyści dodał poseł Włodzimierz Bernacki.

Zobacz również