Prof. Włodzimierz Bernacki O naprawę rzeczypospolitej

Włodzimierz Bernacki
politolog, Uniwersytet Jagielloński

Dziękuję za tak ogromny kredyt zaufania, jakim obdarzyliście mnie Państwo podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Chcę być z Państwem w stałym kontakcie, dlatego proszę śmiało pisać i dzwonić do moich biur poselskich, abym mógł podejmować interwencje.

Newsletter:

Dopisz się do newslettera

Spotkanie w Ciężkowicach - każdy mógł zadać pytanie

11 czerwca 2018

W niedziele szef okręgu poseł prof. Włodzimierz Bernacki oraz wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko odwiedzili mieszkańców Pogórza w Muzeum Przyrodniczym w Ciężkowicach. Na spotkaniu miał gościć wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki, niestety  zły stan zdrowia uniemożliwił wicemarszałkowi przyjazd do Ciężkowic. "Otrzymałem informację na temat naszego dzisiejszego gościa wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego. Otóż pan wicemarszałek jest pod opieką lekarzy w SOR-ze w Krakowie. Nie chcę wchodzić w szczegóły, natomiast jego stan zdrowia sprawia, że nie może uczestniczyć w dzisiejszym spotkaniu" - powiedział na początku spotkania szef okręgu Włodzimierz Bernacki.
Zaznaczył, że jego stan zdrowia "nie jest niedobry". "Nie ma powodu zamartwiać się o stan marszałka, jest podawana mu kroplówka, otrzymuje leki na przypadłość, która powraca co jakiś czas, mamy nadzieję, że szybko wróci do sił" – dodał poseł . 
Spotkanie cieszyło się  sporą popularnością, chyba po raz pierwszy w historii Ciężkowic, obok siebie stanęły kamery TVP i TVN. Na sali pojawiło się kilkudziesięciu mieszkańców, wśród których znaleźli się zarówno sympatycy PiS, jak i osoby niezadowolone z obecnych rządów. Wszyscy mogli zabrać głos i zadawać pytania. W pewnym momencie głos zabrał mężczyzna, który zadał kilka pytań dotyczących m.in. Trybunału Konstytucyjnego, i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie interesowała go odpowiedź, od razu po zadaniu pytań wyszedł z sali i odjechał samochodem na “obcej” rejestracji. Wyglądało to na zwykłą prowokację, lecz nie miało wpływu na dalszy przebieg spotkania. Włodzimierz Bernacki przypomniał program społeczny Prawa i Sprawiedliwości: mówił m.in. o reformie szkolnictwa, 300-złotowej "wyprawce" dla uczniów oraz wsparciu dla rodzin wielodzietnych. Zapowiedział, że kolejne działania Prawa i Sprawiedliwości będą dotyczyły realizowania programu dotyczące polityki historycznej.

Zobacz również