Prof. Włodzimierz Bernacki O naprawę rzeczypospolitej

Włodzimierz Bernacki
politolog, Uniwersytet Jagielloński

Dziękuję za tak ogromny kredyt zaufania, jakim obdarzyliście mnie Państwo podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Chcę być z Państwem w stałym kontakcie, dlatego proszę śmiało pisać i dzwonić do moich biur poselskich, abym mógł podejmować interwencje.

Newsletter:

Dopisz się do newslettera

Ksiądz Kanonik Ignacy Piwowarski odszedł do Wieczności

06 listopada 2017

"Chciałem podziękować Panu Bogu, chciałem podziękować ks. Ignacemu za to wszystko co czynił dla Polski, ale zwłaszcza za to co czynił dla nas. Ta prawda która mogłaby się stanąć mottem jego życia: prostota mądrości - mądrość prostoty. To ksiądz który mówił wprost, aby postępować wedle zasady, aby nasza mowa była tak - tak nie - nie. Ksiądz, który stale powtarzał, że być chrześcijaninem być katolikiem to być człowiekiem nie tylko tym co  modli się w Świątyni, ale tym który postępuje według zasad również po opuszczeniu Świątyni. Tak - tak, nie -nie to postępować według zasad w rodzinie, postępować według zasad w miejscu pracy, postępować według zasad w Parlamencie". Każde miejsce jest tym miejscem w którym spoczywa na nas wielka odpowiedzialność w wypełnieniu tego co zostało nam powierzone. Prostota mądrości - mądrość prostoty. Mówiono tutaj o odwadze. Warto również powiedzieć i o tym, iż ksiądz Ignacy nie był człowiekiem odważnym. Ksiądz Ignacy był człowiekiem, który był przekonanym co do opatrzności bożej, On czynił to co czynić był powinien. On nie lękkał się efektów swojego działania. On tłumaczył nam nie obawiajcie się, czyn tak jak powinienieś uczynić i miej ufność w Panu Bogu. Jest taka scena w Panu Wołodyjowskim, jedna z ostatnich scen gdzie kapłan podniesionym głosem mówi Panie Pułkowniku Wołodyjowski. Chciałoby się powiedzieć, nie chciałoby się, ale ja muszę to powiedzieć: Księże Ignacy Ojczyzna w niebezpieczeństwie, Krzyż, Krzyże usuwane ze Świątyni, Świątynie burzone. Nie jesteśmy bezradni Ksiądz Ignacy zostawił nam to czym został chyba najobficiej obdarowany wielką wiarą przekonaniem, że dobro zatriumfuje. To co zostawił w nas będzie trwało, to co nam przekazał przyniesie owoc stokrotny. Spoczywaj w pokoju" powiedział poseł Włodzimierz Bernacki.

 Ksiądz Ignacy nie szukał awansów, nie szukał pochwał, szedł i służył tam, dokąd był posłany. Pogrzeb odbył się w sobotę 4 listopada w Jego rodzinnej miejscowości Bucze koło Brzeska. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył ks. bp Jan Styrna. Listy kondolencyjne nadesłali: Andrzej Duda – Prezydent RP oraz Jarosław Kaczyński – prezes Prawa i Sprawiedliwości. Słowa pożegnania wygłosili: Wojciech Grzeszek – przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ Solidarność, poseł prof. Włodzimierz Bernacki (UJ) oraz prof. Mieczysław Ryba (KUL). 
Ksiądz kanonik Ignacy Piwowarski odszedł do Wieczności w dniu Wszystkich Świętych 2017, w dniu, w którym bramy nieba są otwarte...

Zobacz również